Конгрев та тиснення фольгою на замовлення в Одесі
На сьогоднішній день при оформленні різної поліграфічної та сувенірної продукції увійшло в моду тиснення і конгрев. З даним видом постдрукарської обробки, продукція набуває більш яскравого і багатого вигляду. Таким методом можна прикрасити візитки, календарі, блокноти та щоденники, тару та упаковку для товарів, бирки та етикетки, та багато іншого. Однак, як і в багатьох поліграфічних процесах є свої види та відмінності, так і тиснення можна поділити на такі підвиди: конгревне тиснення, тиснення фольгою і блінтове тиснення.
Тиснення і конгрев
Рекламно-виробнича компанія «ІНТЕГРА» спеціалізується на всіх видах тиснення. Для своїх клієнтів ми самі можемо виготовити спеціальне кліше для тиснення та виготовити візитки з тисненням, зробити тиснення на шкірі та на шкірзаміннику, виготовити візитки з конгревом та багато іншої продукції. Однак перед тим, як замовити тиснення, необхідно вибрати вид тиснення.
1. Конгрев
Конгрев дозволяє отримати на виробі опукле зображення. Так за допомогою конгреву виробляють логотип чи будь-який інший елемент продукції. Конгрев дуже часто називають багаторівневим тисненням, яке проводиться як без фольги, так і з її застосуванням. Для конгрева виготовляється спеціальне подвійне кліше, при цьому перше кліше (воно ж матриця) піддається нагріванню, тоді як друге кліше (воно контрматриця) залишають на іншій частині преса. Таким чином, виходить рельєфне зображення на лицьовій стороні друкованого виробу. За допомогою конгрева можна також отримати увігнуте зображення.
За допомогою даної процедури можна обробляти картонні та паперові вироби, а також будь-які інші вироби, виготовлені з гнучкого плоского матеріалу. Дуже часто замовляють візитки, конверти, листівки із конгревом та інші яскраві вироби.
Для того, щоб виготовити конгрев фольгою, необхідно провести два етапи. На початковій стадії наноситься фольга, і на кінцевій стадії наноситься рельєфне зображення. Для отримання точного рельєфу необхідно виготовити дуже якісне кліше, яке має чітко збігатися одне з одним.
2. Тиснення фольгою. Види та різноманітність фольги.
Тиснення фольгою на сьогоднішній день є найпопулярнішим видом постдрукарської обробки, і поділяється на два основні підвиди: гаряче та холодне тиснення фольгою (фольгування). При цьому асортимент фольги для тиснення досить широкий і має безліч кольорів, що дозволяє втілювати будь-які дизайнерські рішення.
- Гаряче тиснення фольгою проводиться під впливом температури та за допомогою спеціального преса. При цьому виготовляється спеціальне кліше з металу, яке кріпиться на одну із сторін преса, де воно розігрівається до температури від 90 до 190 градусів. Через прес перетягується стрічка фольги, яка автоматично прокручується. За допомогою пресу та дзеркального кліше, на виробі залишається відбиток фольгою. Даний вид тиснення відмінно підходить для виготовлення наступної продукції: тиснення на щоденниках (на шкірі), на папері (візитки, фірмові бланки, грамоти та сертифікати, дипломи тощо) та тиснення на пластиці та плівці, на упаковці та пакетах.
- Холодне тиснення фольгою є відносно новою післядрукарською обробкою і має кілька своїх особливостей у порівнянні з гарячим тисненням. Застосовується тільки для гладких поверхонь і набрало своєї популярності при виготовленні етикеток. Відмінно підходить для не термостійких матеріалів. Виготовляється холодне тиснення за допомогою шовкографії із застосуванням вибіркового лакування УФ лаком. Після лакування на свіжий відбиток закріплюється фольга, тим самим і виходить холодне тиснення. Завдяки такому процесу збільшується швидкість процесу, на відміну від гарячого тиснення.
- Фольгування як ще один метод тиснення фольгою є більш вигідним і простим рішенням, на відміну від звичайного тиснення фольгою. Сам процес фольгування відбувається за допомогою ламінатора, де виріб пропускається через гарячі вали. При даній процедурі зображення на виріб наноситься лазерним принтером, після чого вставляється спеціальна фольга. Під впливом високої температури тонер починає плавитись, завдяки чому фольга приклеюється до нього. При цьому фольга залишається лише там, де пройшов тонер. Варто враховувати, що даний метод хоч і економніший, проте він має цілу низку недоліків: фольгування можна зробити лише на гладких поверхнях і фактурний папір не підійде; фольгування можна зробити лише на папері чи картоні; отримане зображення не виходить високоякісним, на відміну гарячого тиснення – можуть бути розриви країв зображення. З огляду на всі ці мінуси такий спосіб на нашому виробництві не застосовується.
На сьогоднішній день популярні такі види фольги для тиснення, які можуть застосовуватись на нашому виробництві:
- Металізована фольга. Випускається у бронзовому, золотому та срібному варіантах. Наділена прекрасним металевим блиском і дозволяє надавати увігнутий або опуклий рельєф тисненій області.
- Текстурна фольга має різні орнаменти, які нагадують різні поверхні, типу шкіри, дерева чи каменю.
- Кольорова фольга. Пігментна фольга після тиснення виглядає як фарба і буває матовою або глянцевою. Дозволяє отримати ефектний дизайн на друкованій продукції та випускається різних кольорів: чорна, біла, червона, синя, помаранчева, жовта тощо.
- Голографічна фольга. Застосовується як для дизайнерських рішень, так і як захист від підробки на різних сертифікатах, упаковці та бирках. Має високий ступінь захисту та великий асортимент візерунків, написів та малюнків.
- Дифракційна фольга. Наділена першим рівнем захисту. Застосовується при друкуванні по УФ-лаку на виробах з гнучкого пластику, всіх видах некрейдованого та крейдованого паперу, РР, РЕТ та ГРР.
- Лакова прозора фольга. Використовується при тисненні на матових поверхнях для одержання блискучого безбарвного шару.
- Магнітна фольга. Застосовуються лише для гарячого тиснення. Використовують таку фольгу для виготовлення паперових квитків, кредитних карток та банківської документації.
- Скретч-фольга застосовується як тимчасовий захист будь-якої інформації при виготовленні карт передоплати, лотерейних квитків та інтернет-карток. Випускається в матовому та глянцевому виконанні золотого та срібного кольорів. Також може бути декорована дрібними візерунками та малюнками.
3. Блінтове тиснення - сліпе тиснення
Сліпе тиснення (блінт, блінтове тиснення) головним чином призначене для виготовлення тиснення на шкірі та виробах зі шкірзамінника. Відбувається блінтове тиснення на тому ж обладнанні, що й тиснення фольгою, проте при цьому фольга для тиснення не використовується – іноді застосовується спеціальна плівка, яка може надати відбитку певного відтінку. За допомогою блінтового тиснення виходить поглиблене зображення, глибина якого регулюється за допомогою преса, залежно від складності та наявності невеликих деталей на зображенні. Блінт зазвичай застосовують для нанесення фірмової символіки та персоналізації різних планінгів, щоденників, блокнотів, портмоне, гаманців, шкіряних брелоків та інших виробів зі шкіри.
Замовити тиснення фольгою або конгрев в Одесі
Рекламно-виробнича компанія «ІНТЕГРА» виконує холодне та гаряче тиснення фольгою, блінтове тиснення та конгрев на власному устаткуванні. Ми готові виготовити для Вас тиснення на щоденниках, візитівках, кліше для тиснення та конгреву, тиснення по дереву та багато іншого. Для того, щоб замовити цю послугу, Вам достатньо лише зв'язатися з нами зручним для Вас способом, наданим на сторінці «Контакти», або замовити зворотній дзвінок. Наші менеджери зв'яжуться з Вами і з радістю дадуть відповіді на всі питання, а також прорахують для Вас ціни на тиснення в Одесі. Переглянути наше портфоліо Ви зможете на цій сторінці трохи нижче. Будемо раді співпраці!